Mława świątynią boksu

Mława w miniony weekend (1 i 2 marca) stała się centrum światowego boksu, a t za sprawą przyjazdu Mateusza Masternaka. Czołowego pięściarza świata wagi junior ciężkiej, który na zaproszenie klubu Akademia Sztuk Walk SENSHI Fight&Sport przyjechał przeprowadzić szkolenie My Self Protection dla każdego sympatyka sportów walki. Mateusz jak dotąd w swojej zawodowej karierze stoczył 46 walk z czego 41 wygrał (28 przed czasem), i tylko 5 razy przegrał. Był m.in. podopiecznym słynnego, już nieżyjącego trenera Andrzeja Gmitruka. Master bo taki jest jego pseudonim, w 2012 roku został uznany za najlepszego polskiego boksera w plebiscycie boxing.pl, po zdobyciu pasa Mistrza Europy federacji EBU.

Mistrzowi towarzyszył Damian Laszuk, zawodnik MMA, K1 i Karate Kyokushin. Znany także ze swojego kanału na Youtube o temacie sztuk walk i samoobrony. W profesjonalny i profesorski sposób wytłumaczył uczestnikom tematykę realnej samoobrony i bezpieczeństwa osobistego z wykorzystaniem technik bokserskich. 
Szkolenie odbywało się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie. Otworzył je oficjalnie Dyrektor Szkoły, Przewodniczący Rady Sportu miasta Mława Pan Piotr Piwowarski. W zajęciach brali udział zawodnicy z mławskiego klubu ASW Senshi oraz goście klubów bokserskich z Ciechanowa i Działdowa. Przez dwa dni uczestnicy mieli okazję trenować boks na najwyższym światowym poziomie w towarzystwie zaproszonych gości. Mateusz Masternak uczestnikom szkolenia przedstawił boks w trochę innym świetle niż widzimy zazwyczaj w telewizji. Boks jako sztuka i wychowanie dla młodych pokoleń poprzez rozwój nie tylko umiejętności walki sportowej, ale przede wszystkim wykorzystanie w jak najlepszy sposób biomechaniki własnego ciała i jego rozwój. 

Panowie Mateusz Masternak i Damian Laszuk wraz z trenerem Arturem Możdżonek z klubu SENSHI zawarli bliską współpracę i wspólnie mają organizować częściej tego typu wydarzenia w naszym regionie. Serdecznie dziękujemy za wizytę.