6 Medali! – Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB – Susz 2016

Zawodnicy klubu Akademia Sztuk Walk SENSHI wrócili z Zunifikowanych Mistrzostw Polski w Kickboxingu z medalami. Zawody odbyły się 11.06.2016 w miejscowości Susz. Ten wyjazd należy uznać za bardzo udany dla klubu z tego względu, że prawie wszyscy zawodnicy brali udział w takiej imprezie po raz pierwszy. Poniżej przedstawiamy medalistów:

Kacper Marciniak – 2 miejsce walki poinfighting kat. Kadeci młodsi +155cm
Adam Jaroszewski – 3 miejsce walki pointfighting kat. Kadeci młodsi +155 cm, 3 miejsce walki kalaki. Kat. +155cm
Mariusz Możdżonek – 3 miejsce kat. Seniorzy formy tradycyjne
Kacper Woźniak – 3 miejsce walki light contact UFR kat. Kadeci młodsi 40-45 kg
oraz Mistrz Polski
Adam Cichocki – 1 miejsce walki light contact UFR kat. Juniorzy 65-70kg

Klub reprezentowali zawodnicy z sekcji Taekwondo oraz Kickboxingu klubu ASW Senshi. Młodzi reprezentanci sekcji Taekwondo ITF mieli okazję spróbować swoich sił w zawodach Kickboxingu, czego na co dzień nie trenują, a mimo to dali sobie świetnie radę. Na wielkie uznanie zasługuje szczególnie dwóch zawodników. Kacper Woźniak debiutując na tego typu turnieju, zajął III miejsce w walkach Kickboxingu, na zasadach UFR (Universal Fighting Rules). Swoich rywali starszych od siebie stopniem i doświadczeniem pokonał w wyraźny sposób, pokazując serce do walki, przegrywają w półfinale z bardzo utytułowanym zawodnikiem z Węgier. Natomiast Adam Cichocki w swojej kategorii był najdrobniejszy, wszyscy jego przeciwnicy byli wyżsi. W walce finałowej o tytuł Mistrza Polski zmagał się z kontuzją nosa. Po pięknej i zaciętej walce sędziowie jednogłośnie wskazali na Adama. W walkach Kalaki Touch Contact o 3 miejsce spotkało się dwóch kolegów z klubu ASW Senshi. Kacper Marciniak i Adam Jaroszewski. W tej rywalizacji lepszy jednak okazał się Adam, a Kacper zajął IV miejsce.
Należy jeszcze dodać, że Kacper Marciniak, Adam Jaroszewski i Adam Cichocki dostali powołania na zgrupowanie Kadry Polski PFKB, na której odbędzie się selekcja do właściwej reprezentacji Polski PFKB.
Reprezentanci mławskiego klubu ASW Senshi zasłużyli na oklaski i gratulacje. Zawodnicy, którzy nie zajęli miejsc na podium przegrali po zaciętych i wyrównanych walkach nie poddając się do końca. Wszystkim serdecznie gratulujemy!